Rozšířená výuka Tv se zaměřením na atletiku

Třída se zaměřením na atletiku

V Základní škole a Mateřské škole Petřiny-jih pracují s dlouholetou tradicí třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy se zaměřením na atletiku (ST). Tyto třídy byly a jsou základním článkem péče o talentovanou atletickou mládež v České republice. Od začátku spolupracují s atletickým klubem, který patří k historicky nejúspěšnějším v České republice a v jehož středu byla a stále je celá řada reprezentantů České republiky, tedy s Univerzitním sportovním klubem Praha.

Historie sportovních tříd na ZŠ a MŠ Petřiny-jih se začala psát ve školním roce 1974-1975.

Na fungování sportovních tříd se od té doby podílela celá řada trenérů a trenérek, kteří se zasloužili o nespočet úspěchů. Jejich úsilí a práce stála také za zachováním sportovních tříd těsně po roce 1990, kdy byly tyto sportovní systémy centrálně rušeny.

V roce 2010 prošel tento systém dosud poslední reorganizací a sportovní třídy byly přeměněny na Sportovní střediska (SpS), kdy péče o talentovanou mládež byla převedena do kompetence klubů. Univerzitní sportovní klub Praha i nadále zachoval úzkou vazbu se ZŠ a MŠ Petřiny-jih, protože si je plně vědom výhod této trvalé spolupráce.

V současné době Sportovní středisko Univerzitního sportovního klubu Praha zajišťuje atletickou přípravu od přípravky (děti od 1. třídy) až po žákovské reprezentanty a návazně tyto talentované jedince předává dalším článkům péče o talentovanou atletickou mládež v České republice.

Charakteristika tříd se zaměřením na atletiku:

- 4 hodiny tělesné výchovy týdně

- žáci jsou členy atletického oddílu USK Praha – jeden z nejúspěšnějších v republice

- atletická příprava navazující na výuku – v prostorech školy nebo v areálu Strahova

- 4 soustředění do roka – podzim - kondiční, zima - lyžařský kurz, jaro - atletické soustředění, léto - atletika a pohybové hry

- atletické tréninky 2x - 4x týdně podle věku atletů

- závody pořádané Českým atletickým svazem

Důležitá data

Týden 13.1. - 17.1. - sudý
Týden 20.1. - 24.1. - lichý

21. 1. Třídní schůzky
od 17:00 - 1. - 5. třídy